skip to Main Content
+370 682 43459 vilaviesai@gmail.com

Sodybos aplinka

Vila Viesai - Sodybos Nuoma Trakų R. Sodo Dizainas

„Vila Viesai“ SODYBOS APLINKA – ramybės ir grožio oazė

Sveiki užsukę į erdvią ir pavyzdingai prižiūrimą sodybą prie ežero Trakų rajone. „Vila Viesai“ – tai šiuolaikiška kaimo turizmo sodyba, išsiskirianti kruopščiai tvarkoma aplinka ir plačia Viesų ežero pakrante. Sodyboje galima išsinuomoti net 3 namus, mėgautis pirčių bei kubilo malonumais, pramogauti ežere bei sodyboje.
Sėskite į mašiną ir važiuokite patirti gerų emocijų. Vaizdingu Trakų rajono keliu pasieksite nepamirštamą vietą Padumblės kaime. Nuo Vilniaus pavažiavę apie 40 km, nuo Kauno apie 75 km, o nuo Trakų tik apie 13 km, pasieksite gamtos ir žmogaus rankomis sukurtą oazę – plačioje Viesų ežero krantinėje įsikūrusią kaimo turizmo sodybą. Pabėgę iš miesto šurmulio, ištrūkę iš visų transporto kamščių ir tankiai apgyvendintų rajonų atsidursite erdvioje sodyboje prie ežero.

Sodybos aplinka: botanikos įvairovė ir erdvė

Vila Viesai - Sodybos Nuoma Trakų R. Aplinkos Dizainas
Vila Viesai - Sodybos Nuoma Trakų R. Vaizdas Iš Paukščio Skrydžio
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Gulbė Gėlyne

Botanikos įvairovė ir erdvė

Sklypas. Didelis, privatus „Vila Viesai“ sodybos sklypas siekia net 2 ha, tad kai kurios poilsio, renginių ar švenčių veiklos gali vykti ir gamtoje, ant sodybos pievelės, mėgaujantis vaizdu į ežerą ir estetiškai sukomponuotu sodybos aplinkos dizainu – įvairiarūšėmis gėlėmis bei dekoratyviniais krūmais. Didelė teritorija puikiai tiks įvairiam poilsiui (dviese, su šeima, su kompanija), įmonių renginiams, bei įsimintinoms gyvenimo šventėms. Išsvajotos vestuvės gamtoje, vestuvės prie ežero čia taps itin įspūdingu, magišku įvykiu, kuriam ežero fone bus specialiai pastatytos vestuvių dekoracijos, įrengiami sutikimo stalai ir kiti atributai.

Tvenkinys. Sodybos teritorijoje yra ne tik Viesų ežero pakrantė, bet ir specialiai iškastas didelis tvenkinys, kuriame vasarą žydi rausvos lelijos, o jų fone mėgsta fotografuotis vestuvių bei kitų švenčių dalyviai. Šalia tvenkinio yra įrengtos tinklinio ir futbolo aikštelės, krepšinio lankas ir smiginio lenta. Netoliese vaikų bei suaugusiųjų pramogai yra pastatytos sūpynės – didelis medinis supamasis krėslas. Mažųjų džiaugsmui čia pat įrengtos nedidelės karstynės.

Sodo dizainas ir augmenijos įvairovė. Sodybos aplinkos grožiu rūpinasi diplomuota agronomijos mokslų specialistė, tad augmenijos įvairovė čia yra tikrai didelė. Kaimo turizmo sodybos „Vila Viesai“ eksterjere puikuojasi žydintys krūmai, gėlių klombos, kiti kraštovaizdžio apipavidalinimo sprendimai bei kruopščiai prižiūrima žalia veja. Tiems lankytojams, kurie domisi botanikos įvairove ar net patys mėgsta kurti sodo estetiką, paminėsime, kokios gėlės, krūmai bei medžiai puošia sodybos aplinką.

  • Sodybos gėlės: irisai, begonijos, bijūnai, levandos, pavasario puošmenos tulpės ir narcizai.
  • Sodybos dekoratyviniai krūmai: vasaros pradžioje nuostabiai kvepiančios alyvos, pavasarį geltonai švytinčios forsitijos, raugeriškis (barbarisas), hortenzijos, sidabražolės, perlų krūmu vadinama exochorda, lanksva, pūslenis.
  • Sodybos medžiai: juodalksniai, beržai, šermukšnis, ieva, drebulė, orą gaivinančios tujos, eglės, normandiškos eglutės bei įvairių rūšių pušys (juodoji, kalninė, nykštukinė). Kaimo turizmo sodybos „Vila Viesai“ svečius dažnai intriguoja ir itin sužavi šviesią kepurę primenantis žydintis dekoratyvinis medelis – sveikalapis gluosnis („hakuro – nishiki“).
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Žydinti Forsitija
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Alyvos Ir Hakuro Nishiki
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Gėlynas
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Gėlės
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Lanksva
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Gamtos Terapija. Tvenkinys
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Pušys
„Vila Viesai“ Sodybos Aplinka. Gamtos Terapija. Tvenkinys
Vila-Viesai-Sodyba_Gamtos-terapija_Gulbes_02

Viesų ežeras ir gamtos terapija

Ežeras. Viesai – tai 1,17 km ilgio ir 0,67 km pločio ežeras Trakų rajone (8 km nuo Trakų centro). Į Viesus suteka 2 upeliai, vakaruose iš ežero ištekantis upelis įteka į netoliese esantį ežerą Ilgai. Prie Viesų ežero yra įsikūrę Padumblės, Salkininkų, Meiluškių ir Padvarionių kaimai.

Pramogos ežere. Sodyba prie ežero „Vila Viesai“ itin traukia žvejoti mėgstančius poilsiautojams. Žvejyba Viesų ežere vilioja dosniu laimikiu – čia kimba lydekos, karšiai, lynai, didieji karpiai, kuojos, starkiai ir kitos žuvys. Mėgėjus pramogauti vandenyje „Vila Viesai“ kviečia paplaukioti vandens dviračiu arba valtimi. Saugioms maudynėms užtikrinti prie abiejų lieptų yra įrengtos kopėčios, kuriomis patogu ramiai panirti į vandenį karštą dieną arba po pirties, kubilo procedūrų. Tokiu būdu vandens vėsa gali atsigaivinti ir tie sodybos svečiai, kurie neplaukioja.

Paplūdimys: Išpuoselėta 80 metrų Viesų ežero pakrantė puikuojasi švelniu pajūrio smėliuku, tad ant jo malonu gulėti, mėgautis saulės voniomis. Paplūdimio dugnas į ežerą prasideda nuo 0 lygio, tad su tėvelių priežiūra jis yra saugus mėgautis maudynėmis net ir mažiausiems vaikučiams.
Lieptai į ežerą: Tam, kad svečių viešnagė sodyboje būtų dar įsimintinesnė, į ežerą yra nutiesti 2-u ilgi lieptai po 20 metrų. Vienas lieptas veda į ežerą tiesiai iš sodybos centro, o šalimais yra lieptas su pavėsine, tinkama jaukiems pasisėdėjimams.

Gamtos terapija: medžiai ir paukščiai. Raminantį poveikį sodybos svečiams teikia ne tik ežero raibuliavimas, bet ir prie lieptų augančių meldų šlamėjimas, pakrantėje augančių medžių, krūmų ošimas. Nuo seno čia augančiuose juodalksniuose bei beržuose sodybos šeimininkas įrengė net 20-imt inkilų. Šiuose nameliuose netruko apsigyventi įvairūs paukščiai: varnėnai, strazdai giesmininkai, žvirbliai ir kėkštai. „Vila Viesai“ sodyboje gyvenantys paukščiai džiugina gamtos garsų išsiilgusias ausis maloniu čiulbėjimu. Čia galima išgirsti ir melodingąją lakštingalos giesmelę ir nerimastingą gegutės kukavimą. Didžioji sodybos pakrantės puošmena yra baltosios gulbės bei raibosios antelės.

Susisiekti su mumis

    YouTube
    Instagram